Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Novinky

Novinky

2012

8. 11.

Po dlouhé době jsem se dostala k aktualizaci. Hodně se toho událo, tady je něco málo z toho...

Do Čech přijela Míťa, pracuje v KS Zvolen odkud pochází Mexxa. Uskutečnil se sraz Zvoleňáčků a přijelo spusta super lidiček. Fotečky jsou na Rajčeti. Konalo se to na zámku Kuks a odtamtud jsme pak s Mexxou nejely samy. Do rodiny nám přibyla nová fenečka, kříženka jezevčíka, která byla na místě odebraná za porušení adopční smlouvy. Brala jsem jí do DO, ale nakonec u nás nadobro zůstává. Mamka s taťkou se do ní zamilovali a mamka si jí adoptovala :) Mexxa tak získala super kámošku a zároveň sestřičku. Mají se strašně rády a pozoruju na Mexxince, že je opravdu šťastná, když je s Belindou.

 

10. 7. Ahoj všichni, akce Svojanov je zdárně za námi :) měli jsme se suprově, na nic si stěžovat nemůžu, lidi, psi, výcvikáři super :) až na to jídlo teda... ale dalo se to. Mexxula byla mooooc šikovná, musím jí pochválit. Poprvé jsme si tam vyzkoušely agility, coursing, flyball (když nepočítám jeden trénink tady v HK) a samozřejmě poslušnost (poprvé pod vedením výcvikáře :)). Ve všem nás chválili. Chodily jsme tam i na frisbee. Včera a dnes byli závěrečné závody v agility, frisbee, coursingu (v těchto sportech jsme se reprezentovaly) a pak flyball. Z agility začátečníků jsme si odnesly 2. místo a pohár :) ve frisbee 3. místo a medaily a v coursingu začátečníků 2. místo s pohárem. Myslím, že letošek se vyvedl :) fotky budou... ale dejte mi čas :D

Ještě... ve flyballu Mexxa zaběhla celou dráhu tam i zpět krásně ale na závodění to tam ještě nebylo :)

 

1. 6. Mexxinka dnes slaví své 1. narozeniny. Jsme spolu už půl roku a dělá nám jen samou radost :) samozřejmě, že taky umí zlobit. :) 

Za tu dobu co jsem sem nic nepsala jsme byly na dvou voříškiádách. V Rýzmburku, tam jsme z celkově, úplně ze všech psů tj. asi 170, vyběhali krásné 5. místo :) a ve Zdibech, tam jsme se jen v kruhu Juniorů umístili na místě 4., jakožto pes sympaťák. Odvezli jsme si domů medaili a nějakou ňamku.

22. 4. Tak voříškiáda je za náma. Sice jsme nic nevyhrály, ač se Mexxa lidem líbila, pro porotu byla krásná asi málo. Potkala jsem tam kamarádku s bulikou Jessie, se kterou jsme se dlouho neviděly,tak jsem měla radost. Ale zpátky k Mexx. Celou dobu se chovala velmi vzorně, až na pár vběhů do vody a lovu kachen :D My si den užili a našli i nové kamarády :) Fotečky z výstavy jsou tady http://swistr.rajce.idnes.cz/voriskiadaHK#Fotografkou nám i ostatním byla kamarádka Lenka. Pokud se Vám její fotky líbí a budete-li chtít pejska nebo jiné zvířátko vyfotit, kontaktujte Lenku přes tyto webové stránky http://leena-foto.wbs.cz/

19. 4. Aktualizována sekce Plánované akce a přidána sekce nová - Odkazy. Nic novýho se u nás zatím ani neděje, takže je vše při starém a není ani nic co aktualizovat. Ségra před nedávnem porodila, tak se seznámila i s miminkem a všechno byl ok. Další neteři (9 měsíců) po seznámení přinesla balonek a jako že "hoď mi to" :D 

Našli jsme si novou kamarádku Lentilku. Je o 5 měsíců mladší než Mexxula a je to taky kžíženka, menší a zlaté barvy. Je z Královéhradeckého útulku, někdo jí a její sourozence odložil do popelnice, když jim bylo pár týdnů :( nechápu tyhle lidi. 

 

15. 3. Mexxulka je očipovaná a registrovaná v databázi (Národní registr zvířat), takže pokud se mi holka ztratí, tak se najde. 

Včera venku prohnala pár slepic a nechtěla přijít, pokud jsme jí nevlezli do cesty (vášnivě honila kohouta :D ). Ale nebyl to taový lov jako "zabiju tě" ale že se chtěla jen honit... kdyby chtěla, dávno měla možnost ho roztrhat... naštěstí se nic nestalo, jen jsme ztratily balonek... ale těch ještě bude.. :)

 

7. 2. Mexxinka je úspěšně po kastraci. Nebyly žádné komplikace a vše bylo v pořádku, jak průběh operace, tak i následné hojení. Ale udržet tu holku v klidu bal nadlidský výkon, to prostě nešlo. První dva dny po operaci byla unavená a bolelo jí to, ale po pár dnech lítala, běhala a všechno. jako by jí nic nebylo, Skákala všude po nábytku, hrála si s ostatníma psama doma... venku ale chodila na vodítku. Taky se nám trochu zhoršila poslušnost,kterou budeme muset zse víc zlepšit, ale až nebudou tyhle mrazy, Mexx by byla venku pořád, ale já jsem za chvíli umrzlá jak... Závislost na balonkách má neustále :D 

Pár hodin po zákroku

7.1. Nový rok jsme přežili bez úzjmy na zdraví :) Mexx koukala z okna na ohňostroj, to se jí líbilo. Zkusili jsme jít ven, ale to už se jí nelíbilo, tak jsem jí dala domů. 

Taky mám ohromnou radost z toho.... dnes mě kontaktoval, po mé včerejší sms, nový páníček Thelmy. Ano, už má svůj trvalý domov a má se dobře. Povahově i chováním jsou naprosto stejné s Mexx. Závislačky na pánech a míčku. :)

S mexx jsme dneska byly vyzkoušet flyball, myslím, že jí to šlo dobře a že jí to i bavilo. Teď je na nás, jestli budeme chodit dál, nebo ne. Já bych chtěla, Mexx míčky miluje :) tak uvidíme :) 

 

2011

15.12. Pomalu se nám blíží Vánoce a my jsme s Mexxinkou už měsíc spolu. Chodíme na frisbee, ktrý ji moc baví a je k neudržení, když není na placu ona. Je šikovná. Chodíme ven s pejskama nebo do města. Socializace není nikdy dost. Ve městě se chová vzorně, jen to tahání na vodítku musíme nějak odnaučit. 

Trošku nám i povyrostla, o nějaký tem centimetr, ne o moc, ale trochu to je znát. Její sestřička Thelma pořád nemá domov. Je tedy v ČR ale jen v DO. Tak se poptávám lidí jestli neví o někom, kdo by Thelmu chtěl. 

 

21.11. Mexxinka trošku přibrala na váze, takže už není tak hubeňoučká jak byla. S naší Emou se pomalu učí hrát a zjišťuje, že po ní nemusí cvakat, žkdyž si chce Emča hrát. Venku chodí na volno, ale jen pokud tam není někde pes, to za ním hned letí. Přivolání má takřka 100%, pokud není žádný rušivý element okolo nás. Kašel už nemá, ani rýmu, takže můžeme začít chodit ven, víc mezi pejsky. Líběj se jí balonky, tak  možná zkusíme i flyball, ale to nejdřív až si víc zvykne na pejsky okolo sebe.

15.11. Už krásně slyší na svoje jméno, a postupně se učíme i poslouchat. Zvládá krásně "ke mě" i s předsednutím, i když jí to občas trochu nebaví, takže zládá i povel "sedni". 

14. 11. Dneska jsme se byli podívat trošku do města. Jely jsme busem, ale tam musela mít náhubek a ten se jí vůbec nelíbil, ale byla hodná, ležela mi na klíně a poslušně koukala z okna. Ve městě ani nikde jí zatím nic nerozrušilo, nebojí se ani projíždějících kamionů. Je trošku uňafaná, ale snad se nám to podaří aspoň trochu odstranit. 

13. 11. Tak jsme si Mexx přivezli domů. Cestou v autě byla moc hodná a koukala z okna. Stavili jsme se ve Sparu a tam jí poznala prodavačka (koukala na ni, i její sestřičku, na FB). Tak jsme si trochu popovídaly. Po příjezdu domů prošmejdila celý byt, všude vlezla, všechno oňuchala a seznámila se s dalšími členy naší smečky. Venku při  venčení se všem líbí a oni se líbí jí :) Večer spinakala v pelíšku.

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist